Вже скоро, швидкі шаблони з необмеженою кількістю модулів за 1грн./замовлення

Як вести бухгалтерію Інтернет-магазину?

Безсумнівно, прибутковий онлайн-бізнес передбачає ведення правильних бухгалтерських розрахунків. Про те, які популярні сервіси чи програми можна використовувати для ведення звітності Вашого Інтернет-магазину, читайте в нашій статті.

Гроші люблять рахунок, тому при веденні онлайн-бізнесу просто необхідно уважно вести бухгалтерію. Це є однією із запорук Вашого майбутнього успіху. Адже тільки завдяки бухгалтерії Ви зможете відстежувати грошові витрати та надходження. Ви дізнаєтеся, коли з'явиться перший прибуток, або ж зрозумієте, що від певних витрат необхідно відмовитися. Це дозволить систематизувати та впорядкувати фінанси, а також уникнути неприємних несподіванок у майбутньому.

Бухгалтерія для онлайн-бізнесу

Реєстрація Інтернет-магазину

Якщо Ви ще досі не оформили свій Інтернет-магазин документально, то настійно рекомендуємо Вам це зробити. Для серйозного бізнесу цей момент насправді важливий. З Інтернет-магазином, який офіційно не зареєстрований, великі підприємства та компанії просто відмовляються співпрацювати. Водночас на таких неофіційних умовах Вам важко буде укласти договір про співпрацю.

Існує дві форми реєстрації Інтернет-магазину: фізична особа-підприємець і товариство з обмеженою відповідальністю.

Перший варіант підійде Вам у тому випадку, якщо Ви не плануєте розвивати великий бізнес, а також є його єдиним власником. Такий Інтернет-магазин легко відкрити. Крім того, Ви без проблем – за бажанням чи необхідністю – зможете його закрити. Однак, варто пам'ятати, що бізнес, оформлений на фізичну особу-підприємця, неможливо переоформити на іншого власника чи продати.

Оформити бізнес, як товариство з обмеженою відповідальністю, рекомендується тим, хто відкриває справу спільно з партнерами. Ви зможете документально прописати права і обов'язки кожного власника. Якщо ж в якийсь момент Ви вирішите відокремитися від партнерів, то у Вас не виникне жодних проблем. Крім того, товариство з обмеженою відповідальністю можна продати чи переоформити на іншого власника. А ось, щоб закрити такий бізнес, доведеться витратити чимало грошей і часу.

Інформація для покупців

Не забувайте, що Ви зобов'язані надати покупцям Вашого Інтернет-магазину певну інформацію про товар. Це передбачено законодавством України.

Інформація для покупців інтернет-магазину

На сайті необхідно розмістити:

 • назву Інтернет-магазину;
 • місце реєстрації Інтернет-магазину;
 • умови прийняття претензій;
 • характеристики кожного товару;
 • ціни на товар;
 • вартість доставки;
 • порядок оплати замовлення;
 • гарантійний термін.

Також, можливо, Вам доведеться розмістити деяку додаткову інформацію, в залежності від характеру товару у Вашому Інтернет-магазині.

Інформація для покупців

Якщо перелічені відомості відсутні, то Вас можуть притягнути до відповідальності за порушення прав споживачів. Тому не варто ризикувати. Краще відразу все оформити належно.

Вибір системи оподаткування

Для того, щоб вибрати систему оподаткування, підрахуйте свій майбутній прибуток. Також подумайте про те, чи будуть у Вас наймані працівники. Залежно від їхньої кількості, буде варіюватися номер групи.

Система оподаткування для інтернет-магазину

Для Інтернет-магазину при виборі єдиного податку можуть підійти друга чи третя групи. Якщо у Вас буде працювати до 10 осіб, а прибуток становитиме не більше півтора мільйона гривень на рік, тоді сміливо вибирайте другу групу.

Якщо Ваш прибуток буде становити не більше п'яти мільйонів на рік, то Вам підійде третя група. При цьому у Вас може працювати будь-яка кількість осіб.

Ведення бухгалтерії Інтернет-магазину

Після того, як Ви владнали всі основні важливі моменти, пов'язані з оформленням, можна приступати до систематизації бухгалтерії. Якщо Ви перебуваєте на етапі розробки Інтернет-магазину, то до витрат доведеться також включити й видатки на його створення.

Крім цього, слід врахувати наступні моменти:

 • витрати на хостинг;
 • витрати на рекламу;
 • купівля-продаж товару;
 • повернення товару та ін.

Пам'ятайте, що при обліку продукції необхідно робити не тільки позначки «Товар на складі» або «Товар проданий», але також «Товар надіслано». Це допоможе краще орієнтуватися в ситуації.

Сервіси і програми для ведення бухгалтерії

Ведення бухгалтерії власного бізнесу – непроста справа, адже стільки всього необхідно врахувати. Ви боїтеся помилитися в цифрах чи щось забути? Просто скористайтеся спеціальною програмою чи сервісом для обліку доходів і витрат. А ось який саме варіант вибрати, вирішуйте самі. Далі ми коротко розповімо про найпопулярніші.

Сервіси і програми для ведення бухгалтерії

FLP

Як можна здогадатися із назви даного сервісу, він призначений для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на єдиному податку. Тут Ви зможете вести облік всіх доходів і витрат, а також створювати прайс-листи. При необхідності будь-які документи Ви матимете змогу видрукувати безпосередньо з особистого кабінету на сайті.

Крім того, на даному ресурсі є можливість створювати звіти для податкової адміністрації та Пенсійного фонду. А якщо у Вас є електронна цифрова печатка, то Ви можете надсилати ці документи у офіційні установи онлайн. У такому випадку Вам не доведеться витрачати дорогоцінний час у чергах.

Ще одна з переваг цього сервісу – ресурс надає можливість вести розрахунки абсолютно в будь-якій валюті. Далеко не кожен сайт може цим похвалитися.

Даний сервіс має пробний безкоштовний період. Однак, після завершення безкоштовного терміну, якщо Ви вирішите продовжувати користуватися послугами ресурсу, доведеться оформити платну підписку.

iFin

Сервіс iFin також розроблений спеціально для систематизації бухгалтерії особистого бізнесу. Тут Ви зможете вести облік витрат і доходів, складати звіти тощо.

Програми та сервіси для бухгалтерії

Величезна перевага даного сервісу в тому, що він дозволяє вести звітність незалежно від того, на якій системі оподаткування Ви перебуваєте.

При цьому, ресурс сам Вам нагадує про те, що пора підготувати і подати документи. Таким чином, Ви нічого не забудете. Крім того, на iFin звіт формується автоматично, а значить, Вам не доведеться витрачати на це додатковий час. Також при наявності цифрової електронної печатки Ви зможете відправити документ в необхідну інстанцію онлайн.

Сервіс має ще масу цікавих і корисних опцій. При необхідності Ви зможете укладати угоди та інші документи. Також присутня функція, яка дозволяє аналізувати діяльність Інтернет-магазину. Хоча для роботи на iFin доведеться оформити платну підписку, все-одно ресурс повністю себе виправдовує.

Taxer

Даний сервіс призначений і для фізичних осіб-підприємців, і для юридичних осіб. На Taxer Ви зможете систематизувати бухгалтерію свого Інтернет-магазину, складати звіти, а також при наявності електронного цифрового підпису відправляти їх в податкову адміністрацію і Пенсійний фонд. Творці сайту обіцяють надійний захист Вашої особистої інформації.

Бухгалтерський облік для інтернет магазину

Ресурс дозволяє вести звітність, незалежно від форми реєстрації Інтернет-магазину.

На цьому ресурсі Ви відразу знайдете всі необхідні бланки. Достатньо перейти на відповідну вкладку.

Крім усього іншого, на Taxer Ви знайдете багато корисних статей на супутні теми. Тут Ви зможете дізнатися про всі нововведення і зміни в законодавстві.

Одна з головних переваг сервісу в тому, що Ви можете користуватися ним безкоштовно. Безумовно, платний профіль має більше функцій і налаштувань. Однак, якщо Ви тільки-но відкриваєте свій Інтернет-магазин, можливо, Вам буде достатньо й мінімуму опцій.

Діловод

Даний сервіс розрахований для ведення звітності як фізичних осіб-підприємців, так і юридичних осіб. Має зрозумілий і зручний інтерфейс. Особливо оцінять цей сервіс користувачі 1С.

Сервіси для бухгалтерського обліку інтернет-магазину

При цьому Ви зможете систематизувати бухгалтерію свого бізнесу, вести облік і формувати звітність. Сайт буде Вам нагадувати про терміни виконання подання звітів, а також при необхідності автоматично заповнить документи.

Користуватися сервісом можна безкоштовно, причому необмежений час. Але це буде скорочена версія. Для того, щоб скористатися повним пакетом налаштувань і можливостей, слід внести кошти за користування сервісом.

ІС-ПРО

Ця програма безпосередньо встановлюється на комп'ютер. Вона підійде тим, хто хоче враховувати найрізноманітніші тонкощі свого бізнесу. Однак, Вам буде необхідно заповнити всі інформаційні блоки та рядки. В іншому випадку, Ви не зможете скористатися іншими можливостями програми.

Вартість програми є досить висока. Тому тим, хто тільки-но відкрив свій Інтернет-магазин або ж володіє невеликим бізнесом, вона може виявитися не по кишені.

Однак, не варто засмучуватися, адже в цих випадках її функціонал буде надлишковим. Краще знайти простіші варіанти.

Хепі-Бух

Дана програма також працює виключно після установки її на комп'ютер. Відмінно підійде для ведення бухгалтерії невеликого Інтернет-магазину. У програмі мінімум налаштувань, так що заплутатися буде складно. Однак, для великого бізнесу функціоналу, радше, не вистачить.

Бухгалтерські програми для інтернет-магазину

Впродовж місяця Ви можете користуватися демонстраційною версією. Після цього терміну за роботу програми необхідно буде внести кошти.

IT-Enterprise. Бухгалтерія

Перед тим, як використовувати цю програму, її необхідно встановити на комп'ютер. За допомогою даного софту Ви зможете вести фінансовий облік, складати звіти, розраховувати заробітну плату для працівників тощо. При необхідності всю інформацію можна зберегти окремим документом.

У програмі присутня маса найрізноманітніших налаштувань. Це відмінний варіант для великого бізнесу, адже непідготовлений підприємець може просто заплутатися в цій програмі.

Програма автоматично завантажує оновлення чинного законодавства України. Тож Вам не доведеться хвилюватися, що пропустите важливі зміни. Крім того, «IT-Enterprise. Бухгалтерія» без проблем працює з даними з інших бухгалтерських програм. А це, погодьтеся, величезний плюс.

Бух облік Інтернет-магазину

Висновки

Без урахування бухгалтерії Інтернет-магазину жодним чином не обійтися. Існує маса варіантів, як це можна зробити. При остаточному виборі пам'ятайте, що програми, які встановлюються на комп'ютер, мають багато налаштувань, але й коштують дорого. А ось підписка для роботи на онлайн-сервісах обійдеться в рази дешевше. Крім того, на схожих ресурсах завжди можна звернутися за допомогою до менеджерів. Тож вирішуйте самі, який варіант найкраще відповідає Вашим потребам.

Хочете, щоб Ваш Інтернет-магазин працював ідеально та приносив прибуток? Тоді веб-студія NeoSeo – саме те, що Вам потрібно! Наші фахівці з величезним задоволенням розроблять для Вас Інтернет-магазин з нуля або ж оптимізують уже чинний веб-ресурс. Попередньо вони проведуть аналіз ринку та дослідження бізнес-ніші, яка Вас цікавить. Результатами Ви залишитеся, безсумнівно, задоволені!

 

Завжди раді допомогти Вашому онлайн-бізнесу,

команда NeoSeo

Коментарі

Написати коментар [відмінити відповідь]