Вже скоро, швидкі шаблони з необмеженою кількістю модулів за 1грн./замовлення

Як почати вивчати web-дизайн з нуля?

Оскільки сфера Інтернет-ресурсів з кожним днем набуває щоразу більшої популярності, все більше людей прагнуть навчитися створювати сайти. Завдяки сучасним технологіям це стало доступно для кожного бажаючого. Однак, щоб стати професіоналом у цій сфері, потрібен час на вивчення різних аспектів діяльності дизайнера. Якщо перед Вами стоїть мета вийти на рівень професіонала, то ця стаття саме для Вас!

Отож у цій інформаційній підбірці ми розглянемо етапи становлення початківця-дизайнера і те, як почати вивчати веб-дизайн з нуля?

Як вивчити веб-дизайн з нуля

З цієї статті Ви дізнаєтеся:

  1. Що потрібно, щоб розпочати вивчення веб-дизайну?
  2. Які програми необхідно знати веб-дизайнеру?
  3. Топ-5 книг із вивчення веб-дизайну і проектування сайту.
  4. Онлайн-платформи для вивчення веб-дизайну.
  5. Один із найдієвіших способів вивчення веб-дизайну з нуля.
  6. Соціальні мережі та їхня роль у вивченні веб-дизайну.

Що потрібно, щоб розпочати вивчення веб-дизайну?

Для вивчення веб-дизайну з нуля потрібно підготуватися до вирішення певних завдань. В основному це пов'язано з тим, що дана сфера діяльності не стоїть на місці й дуже часто з'являються нові інструменти, які не завжди є зручними і потрібними. Навіть досвідчений фахівець не завжди декларує їх потребу, а що вже говорити про новачка... Крім цього, дизайнер повинен володіти декількома графічними редакторами і розбиратися у психології сприйняття.

Що потрібно для вивчення web-дизайну

Які програми необхідно знати веб-дизайнеру?

Основне завдання веб-дизайнера полягає у створенні зовнішньої оболонки сайту, тому він повинен володіти наступними графічними редакторами:

Adobe Photoshop

Програма, що дозволяє працювати з растровою графікою і ретушшю зображень. Досвідчені дизайнери використовують спеціальну сітку, яка дозволяє правильно розташувати елементи, а потім згрупувати їх у певні шари. Після цього макет скеровується на фахівця з верстки і програміста.

Adobe Illustrator

Програма для роботи з векторною графікою. Даний вид графіки дозволяє створювати ілюстрації, які не втрачають своєї якості при розтягуванні – ідеально підходять для адаптивного дизайну.

Corel DRAW

Ще одна програма, що дозволяє створювати векторну графіку. Має кілька відмінностей від Adobe Illustrator, головними з яких є робота щодо створення точних геометричних фігур.

У веб-дизайні найчастіше використовуються програми Adobe Photoshop та Adobe Illustrator, інструментарій яких є доволі схожий, але все ж таки має різне призначення. Якщо Ви хочете стати справжнім професіоналом, то про створення банерів і макетів за допомогою Paint доведеться забути.

Які програми потрібні для роботи дизайнера

Кожен дизайнер-початківець повинен не тільки володіти графічними редакторами, але й розуміти весь процес верстання і принципи роботи системи управління сайту, тому, для початку, Вам слід вивчити HTML і CSS. Якщо Ви докладете зусиль і опануєте Java Script з PHP (одні з головних мов програмування), це стане додатковим «плюсом» у Вашому зростанні, як фахівця. Відзначимо, що, почавши вивчення перших двох, решту Ви опануєте набагато простіше.

Через велике розмаїття інформації, кожен може вибрати собі найзручніший варіант: від відеоуроків на YouTube до навчально-методичної літератури.

Ми вирішили зібрати топ-5 книг для початківців веб-дизайнерів, які допоможуть пізнати «ази» створення дизайну сайтів, успішно застосовуючи їх під час самостійного навчання.

Топ-5 книг з вивчення веб-дизайну і проектування сайту

Ми вважаємо, що на етапі вивчення основ веб-дизайну найкраще допоможуть такі книги з програмування:

Корисні книги для вивчення проектування і дизайну сайту

Джеремі Кіт. «HTML5 для веб-дизайнерів»

Ця книга давно стала класикою для тих, хто бажає детально вивчити останню версію HTML. На її сторінках детально розписано, які є особливості і складності цієї мови. Розробка внутрішнього ядра і проектування зручних інтерфейсів – основні напрямки у царині розробки сайтів.

Ден Сідерхолм. «CSS3 для веб-дизайнерів»

Після того, як Ви опанували мови, на яких проектуються сайти, можна приступити до наступного етапу – вивчення мови каскадних таблиць стилів. У колах веб-розробки даний розділ називають CSS. Завдяки цим знанням Ви зможете зрозуміти, як відбувається управління зовнішнім виглядом завантажених сторінок. Основне завдання полягає у зведенні до мінімуму часу завантаження певної сторінки. У книзі використовуються приклади, які дозволять детально вивчити всі можливості CSS3.

Дженніфер Роббінс. «HTML5, CSS3 і JavaScript. Вичерпне керівництво»

Незважаючи на те, що назва книги робить її схожою на «монстра», все ж вона ідеально підійде для новачка. У ній зрозумілою мовою описується те, як почати навчання з самого початку, а якісні ілюстрації дозволять закріпити отриману інформацію. Крім цього, до книги йде доповнення – диск, на якому Ви зможете знайти необхідні файли, що дозволяють на практиці вивчити матеріал, який поданий у лекціях.

Стів Круг. "Web-дизайн, або Не змушуйте мене думати"

Книга-бестселер, яку перевидавали кілька відомих світових видань. У зручності сайту відіграє велику роль не тільки мова програмування, але передусім «юзабіліті». Іншими словами – зручність використання сайту для відвідувача. Дану книгу можуть використовувати не тільки новачки веб-дизайну, а й досвідчені фахівці, які хочуть проектувати дійсно зручний і якісний продукт.

Список книг з вивчення дизайну

Тім Кедлек. «Адаптивний дизайн. Робимо сайти для будь-яких пристроїв»

Час, коли користувачі відвідували сторінки сайтів виключно з персональних комп'ютерів, давно минув. На сьогоднішній день з'явилося дуже багато пристроїв з різним розширенням екранів – від мобільних до ПК-пристроїв. Велике значення має те, як один і той же сайт відображається на різних пристроях.

Адаптивний дизайн має під собою на меті розробку такого сайту, який буде однаково привабливий і зручний у користуванні на різних пристроях.

Якщо мова йде про Інтернет-магазини, то без адаптивного дизайну власник сайту може втратити дуже багато клієнтів. Ви можете вивчити приклади робіт веб-студії «NeoSeo», які наочно показують, які відмінності мають одні й ті ж сайти, відображаючись на різних пристроях.

У даній книзі розглядаються способи адаптивної верстки, яка дозволить зробити сайт зручним, сучасним і простим у використанні.

Даний список книг є фундаментом, який допоможе Вам більш детально вивчити всі етапи проектування сайту. Але, якщо Ви хочете стати справжнім професіоналом, окрім даної основи знадобиться щодня поповнювати свої знання різними додатковими матеріалами. Нижче ми перелічимо найпопулярніші ресурси отримання необхідних знань.

Онлайн-платформи для вивчення веб-дизайну

Онлайн платформи для вивчення дизайну

Дані сайти містять в собі дуже багато корисної інформації, яка щодня поповнюється новим перевіреним матеріалом.

TreeHouse

Платформа, яка є лідером серед навчальних платформ. На ній Ви зможете знайти контент, який дозволить вивчати HTML, CSS, Javascript, а також опанувати проектування мобільних додатків для iOS.

Єдиним недоліком платформи є те, що для її використання доведеться сплатити місячний абонемент, однак, він того вартий.

Після оплати абонемента Ви отримаєте доступ до різних навчальних відеоуроків та додаткових можливостей: від майстер-класів до участі у вікторинах, які дають змогу отримати приємні бонуси.

Codeacademy

Дана платформа є також надзвичайно популярною у всьому світі, але вона має дещо інше призначення. У ній міститься навчальний матеріал, який дозволяє вивчити процес кодування на інтерактивних прикладах. Ви зможете вивчити на практиці HTML, CSS і PHP. Якщо у процесі навчання учень допускає певну помилку, система дає вичерпні підказки, що дозволяють зрозуміти, в чому було допущене невірне рішення.

Ідеальний варіант для тих, хто любить не тільки теорію, а й практику.

GeekBrains

Дуже зручний інтерфейс для користувачів з СНД. На ньому Ви зможете вивчити багато курсів, які розкривають етапи проектування сайту. Засновники стверджують, що їх платформа створена для того, щоб кожен бажаючий міг з нуля почати вивчати веб-розробку.

Перевага цього Інтернет-ресурсу в тому, що доступний як платний контент, так і безкоштовний.

Один з головних способів вивчення веб-дизайну з нуля

Безкоштовний і ефективний спосіб для вивчення web-дизайну

Якщо Ви не хочете реєструватися на великій кількості платформ або не хочете платити за своє навчання, то YouTube стане прекрасною альтернативою – тут є достатньо відеоконтенту різного змісту (від практичного до теоретичного), який знаходиться в безкоштовному доступі 24 години на добу! Все, що Вам знадобиться – зареєстрована скринька на Gmail, щоб мати можливість зберігати той матеріал, який Вам виявився корисним, а також структурувати його.

Соціальні мережі та їх роль у вивченні веб-дизайну

Не полінуйтеся пошукати відомих веб-дизайнерів, які ведуть свої блоги в Instagram та інших соціальних мережах. Вони дуже часто публікують різний корисний навчальний матеріал, який розподілено на короткі статті, прочитання яких не займе багато часу. Так Ви щодня будете в курсі найсвіжіших подій зі сфери веб-дизайну!

Ми розглянули способи вивчення веб-дизайну, які допоможуть істотно скоротити час навчання, однак, вони не є вичерпними. Стежте за поповненням наших статей, щоб не пропустити новий цікавий матеріал! Веб-студія "NeoSeo" бажає Вам успіхів у освоєнні веб-дизайну!

 

Коментарі

Sashadol
Вебдизайнщиком стать еще вполне актуально. Вполне востребованная тема. Самое оно это скачать с инета курс толковый, освоить и живешь где хочешь, свобода это самое ценное в жизни.
Команда NeoSeo
Спасибо за Ваш отзыв к нашей статьи!!!

Показано с 1 по 1 из 1 (всего 1 страниц)

Написати коментар [відмінити відповідь]