Вже скоро, швидкі шаблони з необмеженою кількістю модулів за 1грн./замовлення

Перевірка позицій сайту: які сервіси і софт можна використовувати?

Основним завданням SEO-оптимізації сайту є його просування в топ-10 пошукових систем. Досягнення такої мети може потребувати багато часу і зусиль, тому необхідно систематично відстежувати виконану роботу на всіх її етапах.

Топ сервісів для відстеження позицій

У цій статті ми розкриємо секрети кожного із найбільш популярних сервісів для відстеження позицій сайту і проаналізуємо їх переваги разом із недоліками. Мова йтиме про такі сервіси:

 • Allpositions.ru;
 • Rankinity.ru;
 • Line.pr-cy.ru;
 • Програма SERP Parser;
 • SE Ranking.ru;
 • Topvisor.ru;
 • Google Search Console.

Перевірка позицій сайту: що нам дає отримана інформація?

Завдяки такому підходу Ви зможете більш продуктивно складати план просування і виконувати його. Ви наочно будете отримувати дані, які вкажуть на правильність тієї чи іншої дії. Якщо аналіз позицій сайту показує, що оптимізація нових і вже наявних сторінок вплинула на його зростання, то можна з упевненістю говорити про вірний вибір такої тактики просування. Також Ви зможете перевірити, наскільки вдалим було вкладення коштів у придбання “портфелю посилань” – кількості всіх активних зовнішніх посилань, які розміщені на зовнішніх ресурсах та ведуть користувача на Ваш сайт.

Найбільшу увагу слід звернути на ключові слова, які сприяють залученню нових відвідувачів, що, у свою чергу, впливають на позитивну конверсію. Якщо мова йде про Інтернет-магазин, то головним показником конверсії є, звичайно ж, замовлення.  

Кожен Інтернет-бізнес прагне до того, щоб залучити якомога більше користувачів, які згодом стануть його клієнтами. І у цьому випадку ключову роль відіграє те, скільки сторінок Вашого ресурсу займають топові позиції в пошуковій видачі Google або Яндекс.

Які сервіси дозволяють перевірити позиції сайту?

Моніторинг позицій сайту можна здійснювати за допомогою доволі великої кількості різноманітних сервісів. Але ми сьогодні поговоримо про ті, які використовують провідні SEO-фахівці. Вони перевірені роками і вважаються найнадійнішими в наданні великої кількості запитів інформації.

Моніторинг позицій за допомогою сервісу

Allpositions.ru

Даний сервіс надає можливість не тільки провести аналіз Вашого сайту, але й перевірити позиції сайтів-конкурентів. Погодьтеся, це може значно скорегувати Вашу стратегію просування. Сервіс дозволяє використовувати підключення особистого облікового запису Google Analytics, а також Яндекс.Метрики. Після чого Ви зможете отримати дані запитів у вигляді наочного та зрозумілого графіка.

Використовуючи даний сервіс, Ви зможете одночасно перевіряти:

 • позиції в п'яти основних пошукових системах;
 • запускати онлайн-перевірку позицій (як в автоматичному, так і в ручному режимі);
 • понад десять звітів, які містять всю необхідну інформацію для просування проекту.

У Allpositions.ru передбачена функція гостьового перегляду, що дозволить показувати дані додатковим користувачам. Система використовує свою особисту валюту – «монети», яку можна дорівняти до реальних грошей. Ви можете скористатися калькулятором сайту, на якому досить швидко можна визначити необхідний бюджет для використання всього функціоналу ресурсу. При першому відвідуванні Ви отримаєте подарункові 1000 «монет», які дозволять оцінити функціональність сервісу. Приводячи нових користувачів на сайт, Ви отримуєте додаткові «монети». Дуже зручна і зрозуміла система.

SE Ranking.ru

Ще одна система, якою користуються не тільки новачки SEO, але й акули просування сайтів. Ресурс прекрасно визначає позиції за такими пошуковими системами:

 • Google;
 • Яндекс;
 • Yahoo!;
 • Bing.

Топ сервісів для перевірки позицій від фахівців

Своєї популярності ця система набула завдяки тому, що надає користувачам широкі можливості, які не мають аналогів у інших ресурсах. SE Ranking.ru може не тільки показати динаміку зростання сайту узагальнено, але й:

 • перевіряє перегляди позицій до 1000;
 • прив'язується до геолокації;
 • визначає додаткові піддомени і сторінки всередині веб-ресурсу;
 • відстежує наявність сторінок в соціальних мережах і відеоконтент на YouTube;
 • дозволяє зберегти історію пересування топових сторінок в Google і Яндекс;
 • прив'язується до 5-ти проектів головних конкурентів, дозволяючи в реальному часі відстежувати їхню динаміку тощо.

Користувачам надається можливість вибору зручної системи оплати – помісячної або ж фактичної. Єдиним недоліком є ​​те, що система оплати даного сервісу прив'язана до долара.

Topvisor.ru

Ще один сервіс, який досить популярний у колах SEO-оптимізаторів. Його основним призначенням є визначення просування сайту за пошуковими запитами. Також він дозволяє кластеризувати запити, щоб систематизувати семантичне ядро. Ви можете скористатися бід-менеджером, який дозволяє керувати ставками в Яндекс.Директ, а також автоматичним аудитом сайту.

Ми вважаємо, що ключовими особливостями Topvisor.ru є:

 • зручне налаштування інтервалу аналізу;
 • можливість інтеграції веб-аналітики, що дозволяє аналізувати відвідування за запитами;
 • відстеження залежності сніпету та позиції;
 • перегляд запитів із потрібних сторінок;
 • аналіз відеоконтенту в YouTube;
 • поширення “Share”-доступу до аналітичних даних і т.д.

Також перевагою даного сервісу є наявність мобільної версії, що дозволяє проводити аналіз в будь-який час і у визначеному місці.

Rankinity.ru

Відмінний сервіс для тих, хто хоче відстежити не тільки свою динаміку просування, а й темпи руху в топ-10 сайтів конкурентів. Ви зможете створювати різні групи ключових слів, щоб відстежувати, як просувається веб-ресурс стосовно кожної з них. Так Ви визначите, яка група ключових слів вимагає додаткового доопрацювання.

Більшість SEO-фахівців відзначають наступні переваги даного сервісу:

 • відстеження позицій щодо країн і міст;
 • визначення пріоритету конкретних словосполучень (дозволяє визначити частотність і важливість ключових слів);
 • визначення пошукової видачі щодо запитів для просування активних проектів;
 • надається можливість брендування для компаній, які займаються SEO-просуванням.

Переваги сервісів для відстеження позицій

Сервіс надає гостьовий бонус в розмірі 5 доларів на тестування функціоналу.

Serpstat

Serpstat - один з найпопулярніших інструментів, орієнтований на вирішення основних задач по SEO. Варто зазначити, що це платний сервіс, але має безкоштовну урізану версію.

Для початку моніторингу позицій потрібно завести проект, в якому будуть відображатись всі дані по сайту: результати аудиту (для відображення інформації потрібно запустити перевірку), показ запитів з органіки і контекстної реклами, список беклінков і розподіл ключових запитів по позиціям.

Створення проекту для моніторингу позицій в Serpstat

Заповнюємо віконце з інформацією про домен, який ми хочемо моніторити і назву проекту. Натискаємо кнопку “Моніторинг позицій” і заповнюємо форму: вибраємо пошукову систему та заповнюємо поле з ключовими запитами, налаштовуємо частоту перевірок позицій (є три варіанти вибору: кожен день, кожні 3 дні, щотижня), за потреби, налаштовуємо спільний доступ (корисна функція, якщо Вам потрібно ділитись інформацією про моніторинг з колегою або клієнтом) та зберігаємо введену інформацію. Ось і все, тепер ви будете отримувати звіти із заявленою періодичністю на пошту.

Тепер по Вашому проекту можна отримати такі дані:

 • список ключових слів, які виросли, просіли, а також звіт про нові і зниклі запити
 • частотність всіх ключових запитів
 • динаміка ключовиків в порівнянні з попереднім апдейтом
 • історія змін позицій у вигляді графіка

Моніторинг позицій в Serpstat

Однією з переваг програми ми вважає можливість "підглядати" за конкурентами. Для цього потрібно зайти в розділ конкурентів і вибрати з 3-х варіантів звіту, що саме Вас цікавить:

 1. Розподіл частки трафіку конкурентів

За допомогою цього звіту можна отримати дані про те, який відсоток від загального трафіку припадає на Ваш домен і домен конкурентів у Вашому регіоні, звісно, всі дані надані на основі ключових слів, які Ви відстежуєте.

 1. Зміна позицій конкурентів

Звіт відобразить дані по конкурентам, які виросли і просіли в межах топ-100 або випали за ці межі.

 1. Історії розподілу частки трафіку

У звіті надаються дані по історії зміни частки трафіку кожного домену з ніші. Сервіс відображає всіх конкурентів за вибраними фразам і розподіляє їх у відсотковому відношенні до загального трафіку в залежності від їх позицій.
Як за допомогою Serpstat стежити за конкурентами у видачі

Ще однією ключовою перевагою Serpstat ми виділили б нещодавно анонсовану функцію відстеження позицій в мобільній видачі, яка дозволяє тримати руку на пульсі мобільного видачі. 

Якщо ми додаємо відстеження позицій в мобільній видачі до вже існуючої десктопної - це збільшує кількість лімітів. Тобто, якщо ми відстежуємо 50 фраз в десктопній версії, то моніторинг тих же 50 фраз і в мобільній версії буде збільшувати кількість лімітів як за 100 фраз.

Line.pr-cy.ru

Портал PR-CY.RU давно заслужив довіру веб-майстрів і фахівців, що працюють над просуванням Інтернет-ресурсів. Саме він є розробником і власником сервісу Line.pr-cy.ru, який позиціонується як надійний та якісний ресурс.

Сервіс не може похвалитися широким функціоналом, але він досить детально аналізує позиції сайту, дозволяючи сортувати запити й порівнювати їх із пошуковою видачею, враховуючи позиції конкурентів. В одному проекті можна відстежити всі дані видачі по Яндексу. Вагомою функцією сервісу вважається можливість графічно оцінювати прогрес просування сайту.

Програма SERP Parser

Сервіси, які ми перелічували вище, вимагають постійної систематичної оплати, чого ми не можемо сказати про роботу цієї програми. В даному випадку Ви внесете оплату тільки за ліцензію на його використання, тому зможете виконувати велику кількість перевірок абсолютно безкоштовно. Якщо Ви плануєте працювати з декількома сайтами клієнтів, то даний варіант є для Вас оптимальним.

Як приклад, візьмемо Інтернет-магазин, який має велику кількість категорій, а відповідно – і товарів. При такому просуванні знадобиться проаналізувати позиції кожного товару, загальне число яких може сягати до 1000 ключових запитів. Такий проект може бути не єдиний, тому програма SERP Parser стане більш вигідним ресурсом для об’єктивної  оцінки просування.

Використовуючи SERP Parser, Ви зможете:

 • здійснювати оцінку просування в Google, Яндекс, а також інших популярних пошукових системах;
 • оцінювати комерційну вагомість фрази, яка залежить від вартості кліка і конкуренції (використовуються дані Google AdWords і Яндекс. Директ);
 • здійснити перевірку відвідуваності за ключовими фразами;
 • зробити зіставлення результатів просування Вашого сайту та ресурсів конкурентів;
 • одночасно працювати з декількома потоками; - налаштовувати параметри і періоди аналізу;
 • отримувати змістовні дані при будь-якому обсязі інформації. Вартість ліцензії програми SERP Parser обійдеться Вам 29,90 доларів.

Моніторинг позицій в панелі Google для веб-майстрів

Використання Google Search Console

Якщо Ви приєднали свій сайт до панелі Google для веб-майстрів, то тут Ви також можете переглянути досить змістовний звіт із аналізом пошукових запитів. Його можна знайти, перейшовши в розділ «Пошуковий трафік». Перед Вами відкриється список ключових слів, який дає детальну інформацію про інтереси Вашої цільової аудиторії.

Перегляньте інформацію:

 • скільки кліків зробили користувачі;
 • яка кількість показів за даними запитами;
 • відстежити CTR, а також позицію для всіх пошукових запитів.

Перевага полягає в тому, що всі дані, які відображаються в консолі, надаються самою пошуковою системою Google, а значить, вони мають високу точність. У свою чергу, недоліком є ​​показ інформації виключно в контексті пошукової системи Google.

Іншими словами, даний варіант відстеження позицій ідеально підійде для власників Інтернет-ресурсів на території України. Все відбувається абсолютно безкоштовно і просто. Від Вас вимагається лише оцінка отриманої інформації.

Кожен із перелічених методів має свої переваги й може стати надійним помічником у роботі над ідеальною схемою просування сайту. Відтак, варто орієнтуватися на поставлені завдання, а також обсяги запланованих робіт. За Вами залишається вибір із врахуванням значення вартості та функціональності. Веб-студія NeoSeo з радістю допоможе Вам підвищити позиції Вашого веб-ресурсу шляхом успішного просування!

Коментарі

Мостюк Сергій Миколайович
корисна стаття, дякую. І я рекомендував би проводити також і контент аудити сайту
Команда NeoSeo
Так, це теж важливо для просування сайту

Показано с 1 по 1 из 1 (всего 1 страниц)

Написати коментар [відмінити відповідь]