Вже скоро, швидкі шаблони з необмеженою кількістю модулів за 1грн./замовлення

Коронавірус: симптоми, прояв, тести і лікування пандемії 21 століття

На сьогоднішній день по всьому світу поширилася небезпечна і маловідома людству недуга. Версій походження на даний момент так багато, що точно сказати, звідки взявся «коронавірус» (COVID-19) не може ніхто. Однак є чітке підтвердження того, що він вже був відкритий ще в 1965 році. Один з учених зміг виділити коронавірус від хворого звичайним ГРВІ. Чому ж тоді не було зроблено посилених заходів щодо викорінення цієї недуги? Все просто: на той момент вірус супроводжував звичайні респіраторні хвороби, лікувати які, як правило, було дуже просто, причому без негативних наслідків. Отже, вчені того часу зробили висновок, що коронавірус можна вважати безпечним мікроорганізмом, а в разі його виявлення - легко контролювати і лікувати. Судячи з сьогоднішньої ситуації в світі, вони сильно помилялися.

Що таке коронавірус, чому він так називається і як з ним боротисяЗараз багато хто задає питання, що таке коронавірус, чому він так називається і як з ним боротися? Його назва була придумана після проведення первинного дослідження і виявлення унікальної будови «відростків» клітин, які являють собою форму корони, через що так і прозвали. Що стосується самого захворювання, то його класифікують як гостре вірусне, що вражає шлунково-кишковий тракт і дихальну систему. Так само лікарі по всьому світу відзначають, що захворіти коронавірусом може, як людина, так і тварина.

Версії виникнення захворювання: правда про коронавірус

Початкова абсолютно безглузда версія появи вірусу, яка відразу поширилася по світу, - це, нібито, передача недуги від морських мешканців. Буквально на перших тижнях цей міф був розвіяний китайськими вченими і це не дивно, оскільки від риби можна отримати тільки зараження паразитами або отруєння.

Правда про коронавірус

Наступним варіантом, який здавався більш імовірним, стало виявлення вірусу у кажанів. Багато хто відразу стали пов'язувати появу і перенесення захворювання від цих крилатих нічних літунів. Однак підтверджений факт про те, що будь-яка тварина може бути переносником (а недавно оголосили, що заразитися можна і від комах, причому ризик зараження значно вищий, ніж від тварин), відразу спростували версію з кажанами. Принаймні, ідеї з їх масовим винищенням перестали з'являтися в головах у людей.

Як би там не було, різних версій з'явиться ще багато і перераховувати всі наявні сенсу немає, так як їм немає підтвердження. Багато хто вважає, що циркуляція вірусу від людини до людини відбувалася ще з моменту його появи 55 років тому, а зараз стався спалах, на зразок тих, коли люди масово хворіють на грип. І, швидше за все, так і є.

Як проявляється коронавірус: симптоми у людини

Кашель - це перше, на що необхідно звертати увагу в період даної пандемії. Він є основним критерієм прояви коронавирусної інфекції в організмі людини. Хоча кашель не єдина ознака захворювання. Варто відзначити, що багато лікарів-інфекціоністів, що спостерігають на даний момент пацієнтів з даною недугою, застерігають тих, хто, на щастя, здоровий: на першій стадії той, хто заразився, може практично не відчувати присутності хвороби через відсутність яскраво вираженої симптоматики коронавіруса . Деякі опитані пацієнти на перших етапах захворювання стикалися з такими проблемами, як шлунковий розлад і часта нудота. Також виділяли мігрені і ускладнене дихання через стиснення в області грудей.

Як проявляється коронавірус: симптоми у людини

Незначний кон'юнктивіт, слабкість, м'язові болі і стомлюваність - деякі симптоми, з якими стикався ряд пацієнтів. Дані відомості були зібрані на початку поширення збудника, надані і оприлюднені китайськими фахівцями.

На сьогоднішній день лікарі класифікують дві фази захворювання коронавірусів: гостра і важка. Повний список перевірених і достовірних симптомів при першій (гострій) фазі складається з:

  • Болі в горлі;
  • Неприємні відчуття при ковтанні;
  • Яскраво виражений сухий кашель;
  • Підвищена температура тіла;
  • Нудота;
  • Втома і біль в м'язах;
  • Важке дихання, лихоманка і відчуття холоду;
  • Запаморочення і головний біль;
  • Відсутність апетиту.

Гостра фаза закінчується початком важкої, яка супроводжується рядом нових затверджених симптомів коронавируса у людей:

  • Посилений кашель із задишкою;
  • Тахікардія;
  • Поява рідини в легенях;
  • Болі в животі і грудях.

Варто відзначити, що можна дуже легко сплутати симптоми коронавірусу з грипом, який супроводжує респіраторні захворювання, тому недугу часто приймають за грип, простуду або ГРВІ.

Щоб точно знати супутні ознаки захворювання, потрібно розуміти, що ви заразилися саме коронавірусом, а не звичайною застудою, необхідно детально ознайомитися зі спеціальним методичним посібником, який розробило Міністерство охорони здоров'я України. У ньому чітко вказані всі ознаки прояву хвороби, які розписані вище в статті. Наполегливо рекомендуємо до прочитання, щоб упевнитися в правдивості викладеної інформації.

Коронавірус у тварин

Приголомшливою новиною для людей на початку пандемії стала можливість заразитися від тварин. Це перевірений факт і не варто його заперечувати. Заразитися коронавірусом можуть птахи та ссавці. Другим варто приділити окрему увагу, так як в їх списку кішки і собаки, які часто є домашніми вихованцями, які перебувають в безпосередній близькості з людьми.

Коронавірус у котів протікає в такий спосіб: у дорослої особини хвороба протікає абсолютно безсимптомно, домашній вихованець поводиться без будь-яких змін в поведінці, харчується як завжди без порушення режиму або відсутності бажання прийому їжі. На жаль, ви навіть не уявляєте назріваючі проблеми, так як інфекція взагалі не дасть про себе знати.

Коронавирус у котів

Якщо ваша кішка / кіт не домашні і ви періодично випускаєте її погуляти, вона може заразити інших, так як є носієм. Якщо ваш вихованець вже в похилому віці або, навпаки, в дуже юному, то помітити хворобу можна, так як з'явиться розлад кишечника з подальшими супроводжуючими виділеннями, нудотою, блювотою і проносом протягом 1-3 днів. По закінченню цього періоду симптоми проходять і тварина стає здоровою. У разі розвитку вірусного перитоніту коти гинуть за досить короткий час.

Коронавірус у тварин

Коронавірус у собак набагато страшніший, оскільки тут всього один результат і, на жаль, летальний, оскільки вірусний перитоніт розвивається відразу після зараження інфекцією.

Коронавірус: країни зараження і статистика

Близько 140 країн по всьому світу вже сповістили про те, що вірус проник на їх території і тих, що заразилися з кожним днем все більше. Інфекція змогла подолати океани і потрапила в Канаду і Сполучені Штати. До недавнього часу були не зачеплені Африка і Південна Америка, однак і там тепер виявлені випадки зараження коронавірусів.

Коронавірус: країни зараження

На даний момент, тобто 20.03.2020, загальне число тих, що заразилися по всьому світу складає близько 255 тисяч чоловік. Країни, де підтвердили найбільшу кількість випадків інфікування коронавірусів:

  1. Китай 80967
  2. Італія 41035
  3. Іспанія 20412
  4. Іран 19644
  5. Німеччина 17776
  6. США 14439
  7. Франція 10995
  8. Південна Корея 8,652
  9. Швейцарія 4905
  10. Великобританія 3269

Статистика коронавируса (його поширення) показує, що Китай залишається лідером за кількістю хворих і цифра трохи збільшується. Незважаючи на те, що кожен день в світі заражається все більше людей, кількість тих, що вилікувалися зростає набагато швидше, ніж поширюється хвороба. Уже понад 80 тисяч людей благополучно видужали і продовжують жити нормальним життям.

Китайський вірус в Україні: невже і до нас добрався?

Дійсно, в Україні коронавірус також помічений і перший офіційний випадок був оприлюднений 3 березня. Diamond Princess - круїзний лайнер, на якому знаходилися чотири українця, що заразилися коронавірусом. Вони були відразу ж госпіталізовані в лікарню столиці Японії і на сьогоднішній день їх стан задовільний. Також був підтверджений випадок зараження українки в Італії. Станом на 20.03.2020 офіційно зареєстровано всього 26 випадків зараження коронавірусом і вже прийняті відповідні заходи.

Китайський вірус в Україні: невже і до нас добрався

Коронавірус в Києві

На спеціалізованому засіданні було прийнято рішення поставити під 7 лікарень для подальшої госпіталізації в них інфікованих коронавірусом. Дітям виділено 3 лікарні, стільки ж для дорослих і одну окрему для вагітних.

Так само були організовані бригади екстреної допомоги. Вони будуть займатися транспортуванням людей, у яких є підозри на коронавірус.

Як здати аналіз на коронавірус? Вже з 10 березня в Україні доступна можливість діагностування хворобу - тест на коронавірус. Більше 5 тисяч спеціальних систем для проведення тестів були привезені до Києва.

Коронавірус у Львові

Мер міста А. Садовий розпорядився закрити всі заклади, пов'язані з торгівлею. Винятком стануть аптеки, заправки і продуктові магазини.

З непідтверджених випадків в місті зафіксовано четверо осіб, які перебували в момент розквіту пандемії за кордоном, де коронавірус присутній. У людей є ознаки ГРВІ, в зв'язку з чим їх госпіталізували для проведення тестів і спостережень. На даний момент загрози життю немає.

У місті також проводиться дезінфекція громадського транспорту з метою запобігання поширенню коронавируснї інфекції.

Коронавірус: лікування та профілактика

Відразу варто відзначити, що сьогодні немає спеціалізованого і конкретного лікування захворювання, оскільки вакцина від коронавируса поки на стадії тестування. У зв'язку з цим, лікарі призначають прийом жарознижуючих і антибіотиків. Назвати це лікуванням важко, так як ви по суті просто купіруете симптоми, але, як показала практика використання такої методики за період розвитку коронавирусної пандемії, використання стандартних противірусних препаратів від респіраторних захворювань дає можливість повністю вилікуватися від цієї недуги.

Коронавірус: лікування та профілактика

Профілактика теж відсутня, але є загальні положення, висунуті лікарями, які працюють з цією інфекцією:

  • Хворі обов'язково повинні бути ізольовані і поміщені в карантинні зони (спеціальні лікарні);
  • Інфіковані повинні носити маски;
  • Супровід родичами хворих при їх транспортуванні до медичних закладів забороняється, щоб мінімізувати можливість передачі вірусу іншим особам;
  • Ефективним вважається використання кварцових ламп для знищення вірусу в приміщеннях з пацієнтами (сеанси кварцування повинні тривати близько 15 хв із застосуванням потужних ламп).

ВООЗ - Всесвітня організація охорони здоров'я - склала спеціальну пам'ятку, в якій викладаються рекомендації, необхідні для прочитання і дотримання, щоб знизити ймовірність виявити у себе коронавірус. Як не заразитися? Перш за все потрібно:

  • Використовувати антисептичні речовини для додаткової дезінфекції рук після їх ретельного миття;
  • До слова, мити руки потрібно дуже часто з милом, навіть якщо не виходите на вулицю. Періодично виконуйте цю процедуру вдома, особливо перед прийомом їжі і після. Також часте миття рук рекомендовано, якщо контактуєте з тваринами, доглядаєте за пацієнтами, чхаєте або кашляєте;
  • Завжди прикриватися носовою хусткою при чханні, нежиті та кашлю (хустку міняти кожен день);
  • Як можна рідше виходити на вулицю: самоізоляція - кращий засіб для придушення пандемії коронавируса;
  • Яйця і м'ясо повинні бути ретельно промиті і проварені перед вживанням в їжу (рекомендується використовувати кілька термічних обробок м'яса за раз, наприклад, зварити і згасити, т ін.);
  • У разі прояву будь-яких описаних в статті симптомів негайно звертатися до лікаря;
  • Якщо ви нещодавно повернулися з подорожі із іншої країни, в якій був знайдений коронавірус, рекомендується профілактичне лікування, призначене лікарем після огляду і надання йому інформації про маршрут вашої поїздки.

Коронавірус: вакцина вже є?

Так, вакцина від коронавирусу вже розроблена китайськими вченими-дослідниками інфекційних захворювань, але використовуватися вона поки не може, тому що не були проведені відповідні тести. Справа в тому, що, якщо дати людині неперевірену вакцину і вона одужає, то не буде гарантія на те, що через місяць їй не стане ще гірше. Вчені в Китаї проводять експерименти на піддослідних мишах. Їх основне завдання - переконатися в тому, що організм мишей зможе виробляти антитіла, щоб захиститися від захворювання.

Коронавірус: вакцина вже є

Вже в кінці січня стали надходити розробки різних вакцин з багатьох країн світу. Гонконгський університет виділився більше всіх, заявивши про свою розробку унікального засобу від грипу, яке було значно модифіковано з урахуванням генотипів коронавируса. Саме цей препарат зараз тестується на мишках, але використання вакцини в якості лікування коронавируса у людини поки не допустимо і почнеться не раніше, ніж через рік.

У висновку хотілося б приділити особливу увагу - «Аліекспресс» і коронавірус. Багатьох зараз хвилює питання, чи передається коронавірус через посилки, нібито, вони можуть бути переносниками хвороби. Однак і цей міф вже давно розвіяний вченими: вірус може жити не більше 48 годин і то, для цього необхідно створити вакуумну упаковку для товару, «накашляти в неї» і відправити замовнику.

Коронавірус передається через посилки Аліекспресс така чи ніА, знаючи, як довго ми чекаємо посилку з Китаю (часом близько місяця), ВООЗ зазначає, що не варто боятися заразитися вірусом від китайських товарів.

Виконуйте чітко інструкції розроблені Міністерством охорони здоров'я, дотримуйтесь правил гігієни і не забувайте про профілактику. Ну і, звичайно, завжди бережіть своє здоров'я - це найголовніше.

У більшості обласних центрів України закриваються або вже закриті всі магазини, крім продуктових і господарських. Якщо Ви власник оффлайн-магазину, який торгує іншими товарами, саме час почати продавати онлайн. Замовте розробку Інтернет-магазину, щоб зберегти або навіть збільшити прибуток свого бізнесу.

Команда NeoSeo