Вже скоро, швидкі шаблони з необмеженою кількістю модулів за 1грн./замовлення

Послуга «Комплексна оптимізація продуктивності сайту»

Що робити, якщо Ваш сайт працює повільно? Внаслідок цього Ви втрачаєте і користувачів, і клієнтів, і багато грошей. Як це виправити? Замовити послугу «Комплексна оптимізація продуктивності сайту» від веб-студії NeoSeo!

У століття високошвидкісних технологій користувачі не хочуть довго чекати, поки завантажується сторінка Вашого сайту. Як правило, Ваші покупці залишають сайт, зовсім не задоволені його роботою, і, швидше за все, вони повторно на такий веб-ресурс не повернуться. А це означає, що Ви не тільки не заробляєте, але ще й чимало втрачаєте, оскільки кожен потенційний покупець – це гроші, витрачені на його залучення.

Крім того, пошукові роботи вкрай негативно ставляться до повільних сайтів і знижують їхній рейтинг в пошуковій видачі.

Час завантаження сайту

Як же прискорити роботу сайту? Безсумнівно, є чимало інструментів і методів, які дозволяють виконати це завдання. Наприклад, Ви можете скористатися універсальним інструментом Google Page Speed Insights, який наочно демонструє рейтинг Вашого сайту. Якщо ж Ви хочете проаналізувати, як працюватиме Ваш сайт при збільшенні числа відвідувачів, то також можете скористатися таким інструментом, як loaddy.com.

Що таке оптимізація продуктивності сайту?

Оптимізація продуктивності сайту – це, передусім, налагодження швидкості завантаження сторінок сайту на всіх етапах: злагоджена робота сервера, хостингу тощо.

Мета оптимізації продуктивності сайту – запити повинні виконуватися до 500 мс.

В цілому, завантаження сторінки в браузері користувача складається з такого циклу:

 1. Серверна оптимізація: формування сторінки сайту.
 2. Оптимізація хостингу: передача сторінки браузеру.
 3. Клієнтська оптимізація: обробка сторінки браузером в плані пошуку й підвантаження додаткових елементів.

Важливо! Якщо не вистачає серверної продуктивності, то в першу чергу варто задуматися про зміну хостингу. Дуже часто зміна хостингу на варіант з SSD-диском вирішує велику частину проблем зі швидкістю роботи сайту.

Оптимізація продуктивності сайту: базові рекомендації

Фахівці веб-студії NeoSeo зібрали базові рекомендації для тих, хто має проблеми з продуктивністю сайту:

 1. Хостинг повинен перебувати в тій країні, на яку орієнтується сервер. Це допоможе заощадити кілька сотень мс на завантаженні сторінки.
 2. Всі статичні файли повинні кешуватися браузером. Це допоможе заощадити від декількох сотень мс, до декількох секунд при завантаженні сторінки. Візьміть до уваги той факт, що браузер не зможе закешувати всі зображення товарів у Вашому Інтернет-магазині, але це й не потрібно. Достатньо буде закешувати хоча б стилі, скрипти й картинки, що відносяться до оформлення.
 3. Прибрати свідомо важкі компоненти, наприклад, vqmod, які можуть пригальмовувати роботу сайту.
 4. Переїхати на SSD-хостинг з більш потужними показниками (це може бути дешевше, ніж проводити комплексну оптимізацію).

Важливо! При низькій швидкості роботи веб-ресурсу варто переконатися, що статичний контент Вашого сайту обробляється правильним веб-сервером (nginx) і примусово кешуєтся на браузері відвідувача. Якщо у Вас дуже багато статики, то зменшити навантаження на Ваш сервер допоможуть CDN-сервери.

Комплексна оптимізація продуктивності сайту: етапи роботи

Оптимізація продуктивності сайту

Комплексна оптимізація продуктивності сайту від веб-студії NeoSeo виконується в два етапи:

Етап №1. Базова оптимізація.

Головне завдання на цьому етапі – виявити проблеми. До слова, деякі проблеми лежать на поверхні, наприклад, при відкритті сторінки категорії регулярно відбувається сильне пригальмовування. Це означає, що проблема, радше, саме в тому коді, який використовується при генерації сторінки категорії. Але іноді проблеми на перший погляд не видно. Буває так, що насправді весь сайт гальмує через те, що в даний момент відвідувач відкриває якусь специфічну сторінку.

Перше, що потрібно зробити на цьому етапі – це установка інструментів моніторингу для повного контролю за ситуацією. Крім того, ці ж інструменти згодом нам покажуть, наскільки якісно усунені ці проблеми.

В рамках цього комплексу робіт буде виконаний аналіз наявних проблем, а також усунені явні огріхи продуктивності:

 • неправильне кешування;
 • відсутні індекси в базі;
 • неправильно спроектовані запити;
 • неправильно налаштований сервер баз даних;
 • усунення зайвих фрагментів коду тощо.

Природно, щоб успішно виконати свою роботу, фахівцям веб-студії NeoSeo будуть потрібні доступи до сервера:

 • рутовий ssh;
 • рутовий mysql;
 • головний адміністратор Інтернет-магазину.

Доволі часто на цьому етапі робота оптимізації продуктивності й завершується. Підсумок цього завдання в 90% випадків – формування сторінки в межах 0.5 сек.

Етап №2. Доопрацювання (зачистка).

Досить часто роботи щодо оптимізації продуктивності сайту закінчуються на першому етапі. Але іноді буває так, що причина повільної роботи сайту криється в тих модулях, доопрацювання яких забирає пристойну кількість годин роботи програміста. Наприклад, неправильний модуль фільтрації може сильно пригальмовувати формування сторінки категорії. Тому, якщо нам не вдається усунути всі проблеми в рамках першого етапу, ми пропонуємо розпочати другий етап робіт.

Вартість робіт на першому етапі – фіксована і складає 500 у.о. Вартість робіт на другому етапу визначається індивідуально, залежно від складності проблеми, яку потрібно вирішити.

Важливо! Може трапитися так, що програмний код Інтернет-магазину вже оптимізований по максимуму, і Ви не зможете вичавити з нього «ще трішки». Іншими словами, продуктивність впирається в «залізо». Це нормальна ситуація для шаред-хостингів і дешевих VDS. Тому перше, що потрібно зробити при відчутному пригальмовуванні сервера – переїхати на нормальний VDS, це буде значно дешевше, ніж проводити комплексну оптимізацію.

Умови й моменти відповідальності за надання послуги

Умови і моменти відповідальності при оптимізації інтернет-магазину

Веб-студія NeoSeo не може нести відповідальності:

 • за час відповіді 5% запитів, які є піковими внаслідок перевантаження системи;
 • за час завантаження сторонніх скриптів, які можуть значно уповільнювати відкриття сторінки браузером відвідувача;
 • за той час сервера, коли він додатково навантажений виконанням чогось, на кшталт бекапів, фонового формування карт сайту та іншої активності;
 • за час надання сформованої сторінки кінцевому користувачеві (це сильно залежить від його регіонального розташування та швидкості його Інтернету);
 • за забезпечення потрібної швидкості на древніх VDS; може трапитися так, що Вам доведеться замінити сервер на більш дорогий;
 • за деградацію продуктивності сайту з плином часу. В цьому випадку причинами є сторонні чинники, такі як: збільшення числа відвідувачів, збільшення даних в базі, розширення функціональності сайту тощо.

Також фахівці веб-студії NeoSeo не зможуть надати послугу «Комплексна оптимізація продуктивності сайту», якщо Ваш ресурс працює на шаред-хостингу чи VPS з пам'яттю меншою, аніж 2 Гб.

Завжди раді допомогти розвитку Вашого онлайн-бізнесу,

Команда NeoSeo.

Коментарі

Написати коментар [відмінити відповідь]