Вже скоро, швидкі шаблони з необмеженою кількістю модулів за 1грн./замовлення

Варіанти налаштування обміну між 1С: Підприємством та OpenCart

При обміні даними між 1С і інтернет-магазином на OpenCart вам необхідно визначитися:

  1. Як ви хочете, щоб після імпорту з 1С товари відображалися у вас на сайті.
  2. А якщо у вас вже є товари на сайті, то як правильно завести їх в 1С, щоб обмін даними відбувався правильно і вимагав мінімальну кількість трудовитрат.

Ми написали цю статтю, щоб вам було простіше визначитися, як відображати товари і як їх завести в 1С. Нижче ми склали список з різних варіантів взаємодії. Також ми підготували одразу до кожного випадку список модулів для OpenCart, які при цьому вам можуть знадобитися.

Пишіть питання і коментарі нижче, ми будемо постійно оновлювати інформацію та додавати нові варіанти обміну.

Спочатку розглянемо, як налаштувати обмін OpenCart з 1С відштовхуючись від того, як ви хотіли б, щоб товари відображалися на сайті.

1-й варіант: nовари без опцій.  

Найпростіший варіант обміну. Для цього вам необхідно встановити модуль обміну з 1С, налаштувати його з відключеними опціями і налаштувати вивантаження на стороні самої 1С.

Після цього можна зробити обмін і в залежності від налаштувань модуля у вас з'являться нові товари, які будуть відповідати товарам в 1С. Всі товари на сайті будуть представлені окремими товарами.

Необхідні модулі: NeoSeo обмін с 1С

Плюси: Простота в налаштуванні, можливість задавати знижки і акції ціни на товар.

Мінуси: немає

2-й варіант. У вас на сайті товари з різними кольорами у вигляді опцій, але в 1С заведені як окремі номенклатури.  

Для такої синхронізації знадобитися модуль додаткових полів в опціях. Необхідно прописати унікальні артикули для товарів в 1С та унікальні артикули в опціях. Після чого вибрати в налаштуваннях модуля обміну з 1С опцію “Шукати товар в артикулах опцій”. Після настройки можна буде синхронізувати залишки і ціни цих опцій на сайті.

Необхідні модулі: NeoSeo обмін с 1С, NeoSeo додаткові поля в опціях

Плюси: Немає необхідності заводити інші опису на товар, простіше облік в 1С.

Мінуси: ми не зможемо автоматично додавати опції на сайті, їх необхідно створювати як на сайті, так і в 1С. Не можна ставити акції і дисконтні ціни для таких опцій, немає можливості задавати окреме зображення для опцій.

3-й варіант. У вас на сайті товари з різними кольорами і в 1С вони заведені як окремі номенклатури.  

Для такої синхронізації знадобиться модуль NeoSeo Серії товарів. Необхідно провести вивантаження на сайт в тому вигляді, в якому у вас вони заведені в 1С (щоб кожен товар завантажився у вигляді окремої номенклатури). Після цього можна на вкладці серії підв'язати товари різних кольорів між собою.

У підсумку ми отримаємо на сторінці одного товару можливість вибрати інший колір. При цьому буде здійснюватися перехід на сторінку з цим іншим кольором.

Необхідні модулі: NeoSeo обмін с 1С, NeoSeo серії продуктів.

Плюси: не потрібно вводити характеристики на сайті, всі товари при замовленні представлені у вигляді окремих товарів, можна задавати різні ціни, акційні ціни та знижки на товар. Кожен товар може мати унікальне опис, окрему посилання, мета-теги, картинки.

Минуси: необхідно вручну прив'язувати зв'язку між товарами один раз під час вивантаження.

4-й варіант. Товари з різними розмірами, які в 1С заведені як товари з характеристиками.  

У цьому варіанті не знадобляться додаткові модулі, крім нашого модуля обміну з 1С. Характеристики з 1С є опції в OpenCart. Для обміну даними необхідно в нашому модулі в розділі “опции” включити оновлення опцій, але переконатися, що відключений обмін зі “пов'язаними опціями”. При обміні характеристики будуть додаватися як нові опції товару. Для опцій типу “размір” - це правильний варіант, тому що Найчастіше користувачі не шукають за розміром і вони не виступають пошуковими сутностями в Побудова SEO-структури каталогу інтернет-магазину для отримання безкоштовного пошукового трафіку. Ми не рекомендуємо створювати для цього окремі картки товарів з унікальними URL і мета тегами.

Необхідні модулі для обміну: NeoSeo обмін с 1С

Плюси: не потрібні додаткові модулі, при правильній синхронізації автоматично змінюються кількості і ціни опцій

Мінусы: не можна ставити знижки та акції на окремі опції

5-й варіант. Товари з різними кольорами і розмірами. Все заведено різними характеристиками.  

Якщо на товар заведено більше, ніж один тип опцій, тоді для правильної синхронізації з 1С вам знадобиться модуль NeoSeo Опції Pro. Даний модуль дозволяє проставити комбінацію опцій на сайті і задати для неї свою ціну і свою кількість, а також проставити зображення для таких комбінацій. 1С також передає свої пропозиції у вигляді комбінацій цих опцій, тому звичайні опції OpenCart тут не підійдуть. Відповідно до запиту модуля NeoSeo обмін з 1С у вкладці “опції” обмін з опціями, а також включити “використовувати пов'язані опції”. Після обміну з сайтом у вас будуть створені товари з різними типами опцій, в нашому випадку це розмір і колір. На кожну з комбінацій буде задана своя ціна і свій розмір. Також є можливість використовувати знижки для інших груп покупців, що також є великим плюсом в порівнянні зі звичайними опціями.

Необхідні модулі для обміну: NeoSeo обмін с 1С, NeoSeo Опції Pro

Плюси: Можливість роботи з комбінацією опцій. Можливість задавати знижкові ціни для комбінацій опцій, а також можливість використовувати зображення для комбінацій з опцій.

Минуси Всі комбінації знаходяться на одній сторінці товарів і не можна задати окремі посилання для них. Труднощі ведення в 1С комбінацій характеристик.

6-й варіант: Товари з різними кольорами і розмірами, кольору в інтернет-магазині йдуть як окремі товари, а розміри як опції. Кольори заведені як окремі номенклатури, розміри, як характеристики.

Для цього варіанту потрібно модуль NeoSeo Серії продуктів. При цьому тут йде комбінація 2 і 4 варіанти. Для опцій нам не будуть потрібні додаткові модулі. При обміні необхідно включити у вкладці “опції” оновлення опцій. Товари будуть приходити в різних кольорах, як окремі товари, а ось розміри йтимуть опціями в цих товарах. Після обміну ми пов'язуємо їх через модуль “Серій продуктів”. При переході на різні кольори ми будемо потрапляти на унікальні сторінки, на яких можна буде вибрати розмір потрібного нам товару.

Необхідні модулі для обміну: NeoSeo обмін с 1С, NeoSeo Серії продуктів

Плюси: Можливість роботи з комбінацією опцій, але в характеристиках необхідно заводити тільки одну опцію. Можливість задавати різні ціни і фото тільки для різних кольорів, також можливість задавати різний опис і найменування, посилання на товар. Немає необхідності робити це для комбінації колір-розмір

Минуси: Необхідно прописувати вручну зв'язки між кольорами товарів.

Зауважимо, що всі інструкції до наших модулів доступні на їх картці товару на нашому сайті  https://neoseo.com.ua/uk/moduli-dlya-opencart/, Є швидкий доступ з“липкого меню”.  

А тепер розглянемо варіанти настройки обміну по тому, як товари заведені в 1С.

1-й варіант: Товари заведені окремими номенклатурами.

Найпростіший варіант ведення обліку товарів в 1С. Для цього варіанту можливо використовувати кілька видів відображення на сайті:

а) товари без опцій— не потрібно додаткових модулів

б) товари з різними кольорами (тарою) пов'язані між собою через серії — додатково необхідно встановити NeoSeo Серії продуктів.

в) товари з опціями, пов'язані артикулом — в цьому випадку знадобиться модуль NeoSeo додаткові поля в опціях

Приклад файлу з товаром без опцій буде тут: 

Скачати файл

2-й варіант: товари заведені з однією характеристикою

При цьому обміні можливо 2 варіанти обміну:

а) зі звичайними опціями— додаткових модулів не потрібно

б) обмін, коли є одна опція, а інша зв'язок зроблена у вигляді серії - додатково необхідний модуль NeoSeo серії продуктів.

Приклад файлу з товаром з однією характеристикою.

3-й варіант: товари заведені з декількома характеристиками

При цьому обміні на сайті необхідно заводити товар з декількома опціями— додатково необхідний модуль “NeoSeo опції PRO”.

Приклад файлу з товаром з декількома характеристиками.

Нижче наведені вимоги до того, як необхідно заводити товар в 1С в залежності від того, як товари заведені в інтернет-магазин на OpenCart.

  1. Товари без опцій — в 1С товари повинні бути заведені, як окремі номенклатури.
  2. Товари з однією опцією — в 1С товари можуть бути заведені в 2-х варіантах:

а) як товар з характеристиками — додаткові модулі не потрібні.

б) як окремі номенклатури — додатково необхідний модуль “NeoSeo додаткові поля в опціях”.

  1. товари з комбінацією опцій

Для цього варіанту необхідно заводити товар з декількома характеристиками в 1С, буде потрібно додатково модуль “NeoSeo опції PRO”

  1. Товари з'єднані в серії з 1 серією (колір)

Для цього варіанту необхідно заводити окремі номенклатури на всі товари - знадобитися додатковий модуль NeoSeo серії продуктів. Зв'язок між серіями встановлюється після вивантаження з 1С на сайт.

  1. Товари з'єднані в кілька різних серій

Для цього варіанту необхідно заводити окремі номенклатури на всі товари - знадобиться додатковий модуль NeoSeo серії продуктів. Зв'язок між серіями встановлюється після вивантаження з 1С на сайт.

  1. Товари з комбінацією 1 серія і 1 опція

Для цього варіанту необхідно заводити окремі номенклатури на усі товари, які будуть пов'язані між собою серіями, для прикладу колір — знадобиться додатковий модуль NeoSeo серії продуктів. Зв'язок між серіями встановлюється після вивантаження з 1С на сайт. А ось для розмірів необхідно буде в товарах додавати характеристики.

  1. Товари з комбінацією кілька серій і кілька опцій (не рекомендується)

Для цього варіанту необхідно заводити окремі номенклатури на усі товари, які будуть пов'язані між собою серіями, для прикладу колір — знадобиться додатковий модуль NeoSeo серії продуктів.

Зв'язок між серіями встановлюється після вивантаження з 1С на сайт. Причому зв'язок може відбуватися за кількома серіями, що створює багато труднощів. А ось для розмірів необхідно буде в товарах додавати характеристики.

Сподіваємося, що дана стаття допомогла вам розібратися з тонкощами обміну даними між OpenCart і 1С, пишіть коментарі нижче.

Завжди поруч, Команда NeoSeo.

PS. Особливі випадки обміну (будуть доповнюватися)

  1. Якщо у вас проводилися доопрацювання по 1С, щоб там зберігалися до кожної з опцій окремо картинки, і вам необхідно вивантажити їх на сайт, – в такому разі вам буде потрібно наш модуль NeoSeo Опції PRO або інший модуль, який в таблицю“product_option_value” додасть зображення (у нього є поле для цього). Також при обміні необхідно буде забезпечити, щоб усередині пропозиції вивантажуються тег <Зображення> і в ньому “приходив” відносний шлях до зображення, яке буде вивантажувати сам 1С. У такому обміні необхідно включити опцію, як показано на зображенні нижче:  

Коментарі

Михаил
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, если на сайт уже идет выгрузка всех товаров и каталогов с помощью стороннего скрипта напрямую в базу, но требуется теперь передача процесса оформления заказа в 1с (Если покупатель положил товар в корзину и нажал купить и если он постоянный, то в 1с прилетало данные по заказу на конкретного покупателя и когда в 1с обработали товар, то на сайт прилетало обработан или в пути (если ттн забили в 1с). Также поддержка дисконтов от суммы общих покупок для покупателей. Все это может происходить на разных языках. Данный модуль позволит это реализовать?
Евгений
Добрый день! Порекомендуйте самый практичный или самый правильный вариант из 6-ти вышеперечисленных для создания магазина с нуля? Спасибо!
Александр
Добрый день! Подскажите пожалуйста можно ли реализовать выгрузку акций из 1С на сайт (в 1С мы проставляем скидки на товар посредством документа устанвка скидок номенклатуры), хотелось бы, чтобы скидки на товары из этого документа отображались на сайте.
Команда NeoSeo
Здравствуйте, Александр! Акции можно передавать только через типы цен. У товара должна быть задана еще одна цена, и данный тип цен должен приходить в файле offers.xml. Если указанный Вами способ может формировать этот тип цен, то тогда мы сможем его обработать. Если нет, то лучше обратиться к 1С специалисту, чтобы он добавил возможность автоматически из формирования акционных цен формировать тип цены в файле выгрузки.

Показано с 1 по 3 из 3 (всего 1 страниц)

Написати коментар [відмінити відповідь]