Вже скоро, швидкі шаблони з необмеженою кількістю модулів за 1грн./замовлення

Що потрібно знати про alibaba.com

Що потрібно знати про alibaba.com історія створення

Сьогоднішній світ звузився настільки, що можна замовити товар з будь-якої точки світу, не виходячи з дому. Цьому сприяють нові технології та IT-розробки. Одна з таких ідей прийшла в голову Jack Ma – пересічному вчителю, придумавшему інтернет-платформу alibaba.com для оптових продажів товарів з Китаю в інші країни світу.

Завданням ресурсу, заснованого в 1999 році, було створити можливість знайти один одного постачальникам і покупцям оптових партій. На сьогоднішній день карта сайту розширилася. Тепер свою продукцію представляють продавці із США, Туреччини, Індії, Японії, Італії та інших країн, але більшу частину платформи займають китайські виробники.

Цей інструмент став настільки популярним, що дозволив розширитися бізнесу і тепер у Alibaba Group входять alibaba.com, allexpress.com, taobao.com, а також електронний ресурс переказу грошей Alipay та інші проекти, зарахувавши компанію в десятку найбільших світових холдингів.

Як це працює

На платформі закупівельники зв'язуються з постачальником цікавить продукції, на відміну від інших ресурсів, де покупець шукає необхідне і замовляє через сайт. В розділі «Категорії» робимо вибір потрібної позиції, наприклад, «Дім і сад». З'являються типи продукції. Вибираємо «Інструменти та аксесуари для побутової прибирання».

Потрапляємо на товари за оптовою ціною. Визначившись з товаром, переміщаємося на сторінку виробника, з яким можна обговорити ціну, кількість, строки поставки, спосіб оплати й інші питання.

Другий спосіб: вбиваємо у вікно пошуку назву продукції і переходимо на сторінку з товарами. Під кожним зображенням видно ціну, мінімальне замовлення і кнопку «зв'язатися з постачальником». Якщо вас цікавить країна виробник, потрібно скористатися кнопкою «Усі країни й регіони».

Як вибрати постачальника на Alibaba

Адресату важливо отримати якісний товар без пошкоджень і в обумовлені терміни. Тому варто звертати увагу на статус постачальника, позначеного на сайті.

 • Manufacturer – виробник;
 • Trading Company – торговий посередник або, як кажуть, реселлер;
 • Торговельну гарантію покупцеві дає статус Trade Assurance, яку присвоює тим постачальникам, які оплачують страховку, що забезпечує якість і доставку товару;
 • Gold Suppller присуджується виробнику, що надає співробітникам Alibaba ліцензію на бізнес і контактну інформацію;
 • Assessed Suppller проходять більш ретельну перевірку, пред'являючи ще сертифікат на продукцію, потужності виробництва та юридична адреса.

Як розмитнити товар

Коли проведені переговори з постачальником, підписані папери і знайдений перевізник, необхідно пройти митний контроль на кордоні. Слід знати, які документи потрібно надати.

 • Акт закупівлі;
 • Сертифікати на продукцію;
 • Накладні на кожну одиницю перевезеного вантажу;
 • На упаковці повинні стояти дані про кількість і масі;
 • Рахунок-фактура;
 • Документи, що підтверджують оплату митного збору.

Ставка мита при ввезенні в Україну на всі товари, крім ліків, становить 20% від вартості продукції з ПДВ, залежить від способу доставки і страховки.

Можна довірити перевезення перевіреної компанії, яка розрахує митний внесок, надасть склад, потурбується про доставку вантажу.

Чому вигідно купувати на alibaba.com

Підприємці з усього світу користуються платформою Алібаба для оптових закупівель товарів і реалізують їх у своїх регіонах. Чому зростає кількість угод?

 • Продукція від виробника;
 • Ціна варіює;
 • Знижки на великі партії;
 • Товар має експертну оцінку;
 • Перевірені компанії;
 • Постачальники пропонують умови доставки.

Що змушує виробників шукати нові ринки збуту

Компанії, що виробляють товар, хочуть убезпечити свій бізнес, шукаючи нові можливості. У зв'язку з пандемією підприємці розоряються, а споживачі не можуть отримати товари. У 2019 р. в США закрилися 31% малих підприємств. У Європі виробництво тільки за квітень 2020 р.скоротилося на 17,1%. Найбільших збитків зазнали Угорщина (30,5%), Люксембург (43,9%).

Купівельна спроможність у світі впала. За дослідженнями компанії GfK серед європейців переважна більшість жителів України, Косово, Молдови найбідніші і можуть дозволити собі Тільки товари першої необхідності.

Інфляція знижує можливість купувати товари, що відбивається на середньому і малому бізнесі. За відомостями НБУ в Україні гривня обвалилася в 14 разів. Громадяни витрачають на продовольство 50,3%, на оплату комунальних послуг – 28,8%, і тільки 7% на непродовольчі товари та розваги.

Як почати свій бізнес на Алібаба

Великий бізнес, а за ним і дрібні підприємці стали використовувати платформу alibaba.com, виходячи на міжнародний рівень, щоб не залежати від внутрішнього ринку. До того ж прибуток можна збільшити за рахунок коливань обміну валют. Головна умова для успішної торгівлі в рамках конкуренції-Висока якість продукції. Що потрібно зробити, щоб почати працювати на інтернет платформі.

Зареєструватися на сайті як продавець.

Пройти верифікацію бізнесу. Це необов'язкова умова, але продавцям з Business Verficaition більше довіряють.

Вибрати менеджера, який допоможе розібратися в деталях ведення переговорів з клієнтами, укладення договору, підкаже, як доставити вантаж.

Внести товари в свій магазин окремо або відразу завантажити все. Такі інструменти на сайті є.

Зробити дизайн вітрини торгової марки багатосторінкового магазину, що допоможе замовникам знайти вашу продукцію швидше. Для цього не потрібно володіти навичками програмування, на сайті є шаблони.

Відповідати на запити протягом 4-х годин. Для зручності потрібно встановити на мобільний телефон додаток AliSupplier.

Скористатися безкоштовним сервісом платіжної гарантії на Алібаба-інструментом для чесних угод, активуючи Trade Assurance.

Внести річний внесок, який залежить від статусу: Premium Pro, Premium, Standard, Basic. Дрібні оптовики можуть вибрати низьку ставку Basic.

Хто може стати продавцем

Пропонувати свій товар на alibaba.com можуть виробники продукції, компанії посередники, індивідуальні підприємці, які мають ліцензію на бізнес. А так само необхідно надати код, зареєстрований в податковій інспекції і рахунок в банку.

При верифікації перевіряються дані продавця, і активізується Gold Supplier, що дає статус юридичної особи. Можна підвищити статус до Assessed Suppller, коли проводиться більш ретельна перевірка світовими інспекційними компаніями. Результати перевірки, в тому числі відео з підприємства, де виготовляється продукція, стають видні потенційним покупцям.

З якими труднощами можна зіткнутися

Перш ніж починати бізнес на alibaba.com, варто поговорити з тими, хто вже продає на китайській майданчику. Таких людей можна знайти на форумах, де вони діляться досвідом і розкажуть, що крім щорічного внеску, потрібні гроші на маркетингову рекламу, що підвищує шанси на продаж.

Доведеться враховувати правила тієї чи іншої країни, маючи справу із зарубіжними партнерами. У міжнародній торгівлі існує різне оподаткування, тарифи і квоти. До того ж вивчати ринок і попит своєї країни простіше, ніж інших країн.

Потрібно знайти надійну компанію з міжнародних перевезень і логістики. І все одно, це не дає стовідсоткової гарантії доставки товару в строк. Незважаючи на це варто виходити за рамки зони комфорту.

З часу початку пандемії світ змінився і показав, наскільки нестійкою може бути світова економіка. Тому потрібно шукати нові ресурси, які дають IT-технології. Інтернет платформа alibaba.com відкриває таку можливість, як для оптових покупців, так для виробників і продавців.